W drukarni aż wrze. Kręcą się rolki plotera a na nim papier do plotera, na którym za moment powstaną fantastyczne wzory, hasła reklamowe i będą spoglądały młode, uśmiechnięte twarze.

Za chwilę powstanie kolejna reklama wielkoformatowa, która będzie miała za zadanie namawiać do zakupu czy skorzystania z usługi.

Papier do plotera na fali

papier do ploteraA wszystko to na papierach ploterowych, które stały się nieodłącznym elementem każdej nowoczesnej drukarni. Papier ploterowy jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na wielkie formaty. Teraz trzeba być widocznym. Zwykły banderek czy billboard nie wystarcza. Dlatego papier do plotera jest idealnym rozwiązaniem. Przede wszystkim papier ploterowy da się nawinąć na wielkie bele. Czasem jest problem z transportem papierów ploterowych, ponieważ są one właśnie na wielkich belach, które są mocowane w ploterach i gotowe do zadruku.

Różne grubości – papierów ploterowych

Wyróżniamy też różne grubości papierów ploterowych, które są wykorzystywane do różnych zastosowań. Papier do plotera idealne nadaje się na billboardy i wielkie nadruki. Jest wytrzymały i zazwyczaj dobrze trzyma się go farba drukarska. Zatem chętnie jest wykorzystywany w branży reklamowej. Papier do plotera jest to papier uniwersalny. Może być powlekany, błyszczący. Idealnie nadaje się jako nośnik fotograficzny. Można być pewnym, że papier ploterowy zapewni najwyższa jakość wydruku, a co za tym idzie także obrazu.

Papier ploterowy a ekologia

Co ważne jeżeli chodzi o jego recykling: ulega całkowitemu spopieleniu. To informacja dla ekologów. Zakres temperatur, jakie wytrzymuje papier ploterowy to 15-30 stopni Celsjusza. O papierach ploterowych dużo napisać się nie da. Ale prawdziwi znawcy potrafią odróżnić ten dobrej jakości od papierów ploterowych nienadających się do profesjonalnego wykorzystania. Ale to już jest sekret doświadczonego drukarza.