Aby odnieść sukces muzyczny studio nagrań musi się stale zmieniać i dostosowywać pod potrzeby jego klientów. W tym względzie możemy zaobserwować tak naprawdę dwa przypadki.

Skromne studia nagraniowe są bardzo często wręcz oblegane przez muzyków, a niekiedy wyposażone w najlepszej jakości sprzęty muzyczne studia nagrań świecą pustkami. Dlaczego tak się dzieje? Być może właściciele, zarządcy, czy asystenci niezbyt dobrze wykonują swoją pracę, źle ją organizując odstraszają potencjalnych klientów.

studio nagrańKlient, który raz nagrał swoją płytę w danym studio nagrań powinien z tym samym studio wiązać swoją przyszłość muzyczną. Na samym początku musimy uświadomić sobie, kim tak naprawdę jest klient danego studia?

Kto jest klientem studia nagrań?

Zwykle klientami studia nagrań są nie tylko artyści, ale i wokaliści, kompozytorzy, a nawet producenci, czy inżynierowie dźwięku. Dlatego też, aby klient czuł się komfortowo w danym studio nagrań trzeba mu zapewnić jak najlepsze warunki do pracy. Trzeba mieć na względzie to, że studio nagraniowe od strony technicznej na drabinie hierarchii wartości znajduje się na drugiej pozycji. Studio nagrań powinno być właśnie z tego powodu miejscem wygodnym, cichym, no i ustronnym z bardzo przyjazną atmosferą. Studia nagrań usytuowane są zazwyczaj poza miastem, pod lasem w ustronnym miejscu.

Studio nagraniowe – co jest ważne?

Warto pamiętać o tym, że każdy artysta, który ma nagrywać swoją muzykę czuje się zestresowany, czy to by była jego pierwsza, czy dwudziesta płyta. Z tego powodu musimy zadbać o to, aby wokalista nie czuł się skrępowany i zdenerwowany, a także nie można wprowadzać nowych sytuacji stresowych, które są zupełnie niepotrzebne. Jeżeli zadbamy o te sprawy to pewne jest, że nagrana płyta okaże się wielkim sukcesem, gdyż wyczuwało się z niej będzie pewną lekkość. Kolejną sprawą jest to, aby klient czuł się bezpiecznie i żeby studio nagraniowe było w stanie to zapewnić.

Dlaczego? Otóż z tego powodu, że artysta zostawia swój sprzęt często warty kilkanaście tysięcy złotych, dlatego też musi mieć pewność, że nic się z nim złego nie stanie, czyli nie zostanie ukradzione, ani też nikt nie będzie go dotykał, czy przestawiał. Obecnie studia nagraniowe wyposażone są w wiele zabezpieczeń. To podstawowy wymóg, który studio nagraniowe musi spełniać.