Drewno egzotyczne a termo drewno

Produkty z drewna egzotycznego są obecnie powszechnie dostępne.

Przykładem tego mogą być chociażby podłogi egzotyczne, które coraz częściej można podziwiać w polskich domach.

Mnóstwo firm zajmuje się zarówno ich produkcją, jak i importem. Nie bez powodu podłogi egzotyczne wzbudzają tak duże zainteresowanie. Są trwałe, wytrzymałe i do tego jeszcze bardzo piękne. Ich ceny są porównywalne z cenami wysokiej klasy podłóg wykonanych z rodzimych gatunków drewna.

Drewno egzotyczne jest używane również do produkcji wielu innych elementów ? takich jak chociażby tarasy. Nadaje się do tego znakomicie ze względu na swoje naturalne właściwości. Wymienić można wiele odmian, które odznaczają się znacznie większą twardością oraz odpornością na rozmaite czynniki aniżeli najmocniejsze spośród gatunków krajowych (porównywane są w głównej mierze do naszego dębu, którego drewno słynie z solidności). Predysponuje je to zatem do tego, by produkować z nich wspomniane tarasy nieustannie wystawione na działanie czynników atmosferycznych.

Dosyć interesującą alternatywę dla drewna egzotycznego stanowi thermo drewno. Jest to drewno poddawane termicznym modyfikacjom (za pomocą wysokich temperatur oraz pary wodnej). Z powodzeniem nadają się do tego rodzime gatunki drewna. Jaki jest efekt? Otóż thermo drewno odznacza się znacznie lepszą trwałością oraz twardością aniżeli te ?normalne?. To świetny surowiec do produkcji podłóg i tarasów. Powstają z niego również place zabaw dla dzieci czy też drewniane mosty.